Alytus
/
Dainava
/
Alytaus lopšelis-darželis „Pasaka“
Alytaus lopšelis-darželis „Pasaka“
Mūsų Misija
Kokybiškai įgyvendinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, puoselėti tautinį savitumą, siekiant išsaugoti tautos tradicijas ir papročius.
Vaikų ugdymas(is) vyksta lopšelio-darželio vidaus ir lauko aplinkose, taip pat aplinkose už darželio ribų (parkai, muziejai, gamtos ir kultūriniai objektai ir kt.). Tai lanksti, visiems vaikams prieinama ugdymo(si) aplinka ir veiksmingas procesas, kuriame, nepriklausomai nuo amžiaus, socialinių, kultūrinių, lingvistinių, sveikatos skirtumų, visiems vaikams sudaromos sąlygos žaisti, patirti ir ugdytis. Vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, jaučiasi lygiaverčiais dalyviais, visi kartu mokosi vieni kitus pažinti ir veikti žmonių įvairovėje, Vaikai gali tyrinėti, išbandyti, eksperimentuoti, dalintis potyriais, tenkinti fizinius savo poreikius. Sukurtos vidaus ir lauko edukacinės erdvės, lauko tyrinėjimo laboratorijos, kuriose yra tyrinėjimo objektų, priemonių ir medžiagų, STEAM veiklų, vaikų stebinių fiksavimo priemonių – tai padeda vaikams įsitraukti į ilgalaikius stebėjimus, patirti aplinkos objektų ir reiškinių įvairovę.
Vaikai darželyje maitinami 4 kartus per dieną šiltu maistu. Maistas gaminamas darželio virtuvėje. Maistą ruošia ir už jo kokybę atsako virėjos.
Maitinti 1 dienai skiriama:
vaikui iki 3 metų – 4,10 EUR, vaikui nuo 3 metų iki 6 m. – 4,40 EUR, priešmokyklinio amžiaus vaikui (6-7 metų) – 2,20 Eur.
Lopšelis-darželis ,,Pasaka“ dalyvauja VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vykdomoje paramos programoje ,,Pienas vaikams“, o nuo 2012 m. vasario 1 d. – Europos vaisių vartojimo skatinimo mokyklose programoje, kuri įgyvendinama gavus Europos Bendrijos finansinę paramą. Vaikų mitybai papildomai skiriama pieno produktų ir šviežių vaisių.
Įgyvendindami Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo programą „Augu su pasaka“, pedagogai darbe remiasi rekomendacijomis ikimokyklinio ugdymo pedagogui „Žaismė ir atradimai“, kurių paskirtis padėti pedagogams įgyvendinti Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašą. Tai inovatyvios idėjos vaikų veikloms, kuriose dalyvaudami jie turės galimybę įgyti gebėjimus, svarbius vaikams nuo gimimo iki šešerių metų.
Ikimokyklinio ugdymo pedagogas didelį dėmesį skiria STEAM inovacijoms – gamtamoksliniam, technologiniam, inžineriniam, matematiniam ir meniniam ugdymuisi. Taip pat informatinio mąstymo prielaidų plėtojimui. STEAM ugdymas ikimokyklinio amžiaus vaikams nėra per daug sudėtingas, nes yra paremtas natūraliu vaiko domėjimusi, kaip „veikia“ jį supantis pasaulis, polinkiu kurti daiktus ir tikrinti, kaip veikia jie.
Įgyvendindami priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą, pedagogės vadovaujasi rekomendacijomis priešmokyklinio ugdymo pedagogui „Patirčių erdvės“. Tai patarimų rinkiniai – įdomių, prasmingų, tikslingų, šiuolaikiškų, į 5–6 m. vaikų iniciatyvas orientuotų projektinių veiklų grupėje ir kitose erdvėse pasiūlymai, padėsiantys vaikams augti ir bręsti kaip asmenybėms, išsiugdyti kompetencijas, numatytas priešmokyklinio ugdymo programoje, ir taip pasirengti mokytis mokykloje.
- sudarėme galimybes pačiam vaikui susikurti, keisti, pertvarkyti aplinką;
- kuriame vaikų ugdymosi situacijas, kupinas žaismės, nuotykių, atradimų;
- kuriame situacijas, kurios skatintų vaikus spręsti problemas, tyrinėti ir kritiškai mąstyti;
- skatiname vaikų veiklą grupelėmis;
- sudarome galimybes patiems vaikams ieškoti informacijos;
- sudarome sąlygas žaisti su šiuolaikinio vaiko poreikius atitinkančiais žaislais (planšetiniais kompiuteriais, interaktyvia lenta, edukacinėmis priemonėmis ir kt.).
Įstaigoje veikia 10 grupių:
- 9 ikimokyklinio ugdymo
- 1 priešmokyklinio ugdymo
9.00–10.20 ugdomoji veikla: visos grupės veikla grupėje/lauke, veikla kampeliuose, vaikų veikla salėje (fizinio ugdymo ir muzikos valandėlės);
10.35–12.00 veikla lauke: pasivaikščiojimai, ekskursijos, stebėjimai, judrūs žaidimai, estafetės, fizinio ugdymo valandėlės, vaikų saviraiška;
16.30–17.30 vaikų žaidimai grupėje/lauke, išleidimas į namus, šeimų konsultavimas.
- Darželio kiemas, įgyvendinus projektą su Lenkija „Būk aktyvus - būsi sveikas“, apstatytas moderniomis lauko priemonėmis, įrengta moderni krepšinio-futbolo aikštelė. Sudarytos sąlygos vaikų fiziniam aktyvumui skatinti.